Özgeçmiş

Özgeçmiş

Selat METİN, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi, Matematik Bölümünden Lisans ve 2003 yılında Marmara Üniversitesi, İşletme Bölümünden Yüksek Lisans (MBA) derecelerini aldı.

Dünyaca ünlü Ebru Sanatçısı Hikmet Barutçugil’den ebru dersleri almıştır. T.B.M.M. Milli Saraylar Daire Başkanlığı Yıldız Sarayı Ebru Sanatı Bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda Kaligrafi Sanatı ile de uğraşmaktadır.

ABD, Kanada, Macaristan, Almanya, Abu Dabi, Kuveyt ve Bulgaristan’da Ebru eğitimi, sergi ve workshop etkinlikleri ile Ebru Sanatının ve ülkemizin tanıtımı için çalışmalarda bulunmuştur. Yurt içinde de pek çok karma sergiye katılmıştır.

Ekim 2008’de Frankfurt’ta düzenlenen ve Türkiye’nin onur konuğu olarak katıldığı Frankfurt Kitap Fuarında Ebru Üstadı Hikmet Barutçugil ile dünyanın en büyük ebrusunu yapma gururunu yaşamıştır.

Halen İstanbul’da yaşayan Selat Metin, İstanbul-Çekmeköy’de bulunan DNİZ SANAT’ta Ebru Sanatı eğitimi ve Atölye çalışmalarını yapmakta olup, Ebru Sanatı’nın tanıtılması için yurt içi ve yurt dışı eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.